Motywacja do pracy z dziećmi

Pasja

Praca z dziećmi jest dla mnie pasją, która przynosi mi ogromną satysfakcję. Kiedy miałam 6 lat, już wiedziałam, że zostanę nauczycielem. Od kiedy tylko pamiętam, zawsze chciałam pracować z dziećmi.

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalność pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, oraz licencjackie na Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji, specjalność edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Moje prace dyplomowe dotyczą trudności w rozwoju mowy w okresie przedszkolnym i stymulowania rozwoju pojęć matematycznych.

W codziennej pracy z dziećmi dbam o rozwój ich kompetencji językowych, stosując szeroko pojętą gimnastykę buzi i języka, dodatkowo staram się zaprzyjaźnić najmłodszych ze światem matematyki.

Używam także techniki dziecięcych masażyków - mówi się o nich jak o "sercu na dłoni", jest to forma relaksacji, dzięki której poprzez dotyk i ruch, dziecko uczy się orientacji we własnym ciele.

Lubię także śpiewać, tworzyć prace plastyczne z dziećmi, a w wolnej chwili interesuje się sztuką składania papieru tzw. origami.

W swoim życiu zawodowym staram się podążać za mottem Marii Kownackiej: "Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby uczyły się kochać ludzi i wszystko co je otacza".

Tagi

  • Przedszkolanka, Nauczycielka
  • Praca w przedszkolu
  • prywatne - (nie)publiczne
  • Nauczyciel wychowania przedszkolnego
  • W Poznaniu